Czy Apple Pay jest bezpieczne i darmowe?

Apple Pay jest mobilnym systemem płatności, stworzonym przez firmę Apple, aby zmniejszyć liczbę kupujących i nabywców, którzy muszą płacić za towary i usługi gotówką lub kartami. Apple Pay jest bezpłatną usługą finanse, która po raz pierwszy stała się standardową funkcją w serii iPhone 6, iPad Pro, iPad Air 2, mini Pad 3 i Apple Watch – z czego ten ostatni pozwala również na działanie w serii iPhone 5, gdy oba urządzenia są połączone. W skrócie, odpowiadając na pytanie o bezpieczeństwo, Apple Pay wydaje się łatwo przejść testy. Po pierwsze, Apple Pay wykorzystuje technologię palca dotykowego ID do weryfikacji transakcji. Ponadto system finanse nie podaje informacji o posiadaczu karty bezpośrednio do kupca.
Raczej Apple Pay wykorzystuje metodę „tokenów” do przetwarzania swoich płatności. Zamiast typowego rachunku transferu numeru, posiadacz karty ręcznie wprowadza swoje dane karty do systemu firmy Apple Pay, a system konwertuje, a raczej zastępuje numer konta wraz ze szczegółowymi przepisami, które mogą być łatwo przenoszone pomiędzy urządzeniami, ale są używane tylko raz.
To znacznie zmniejsza ryzyko, by haker uzyskał dostęp do konta finanse posiadacza karty, kradnąc jego numer konta. Apple włączyło również kilka innych środków bezpieczeństwa do systemu. Jeśli użytkownik kiedykolwiek będzie podejrzewał lub weryfikował aktywność konta niezabezpieczonego, Apple Pay może być włączony przez system iCloud. Apple gwarantuje swoim użytkownikom, że nigdy nie zamieści ich danych w całej chmurze, dlatego użytkownicy muszą ręcznie wprowadzić swoje dane karty do każdego urządzenia osobno. Ponadto dodaje jeszcze do już istniejących, ciągle nowe rozległe środki bezpieczeństwa.