Wydajnosc i krotkoterminowe transakcje handlowe

Handlowcy są „aktywni”, bo dla nich znaczenie działań krótkoterminowych tego rynku jest powiększone – te ruchy rynku oferują możliwość osiągania przyspieszonych zysków kapitałowych. Pamiętajmy, że styl przedsiębiorcy określa ramy czasowe, w którym szuka on trendów. Niektórzy znajdują trendy w przeciągu kilku miesięcy, inni w ciągu kilku tygodni, a jeszcze inni w ciągu kilku godzin. Ponieważ w krótszym okresie można zobaczyć więcej ostatecznych ruchów na rynku, przedsiębiorca analizujący w krótszym czasie, będzie bardziej aktywny, realizując więcej transakcji. Większe liczba transakcji nie zawsze równa się większym zyskom i nie oznacza większe finanse. Wyprzedzanie na rynku nie oznacza maksymalizowanie swojej działalności, ale maksymalizowanie szans ze strategią.
Aktywny przedsiębiorca będzie dążyć do kupna i sprzedaży (lub odwrotnie w przypadku skrócenia) na dwóch skrajnych tendencjach w danym czasie. Przy zakupie akcji, przedsiębiorca może spróbować kupić ją możliwie jak najtaniej, a następnie sprzedaje się, gdy osiąga wyższą cenę. Objawy te są zwykle dostrzegane za pomocą narzędzi analizy technicznej. Im bardziej sprzedawca stara się kupić i sprzedać za skrajne ceny, tym bardziej agresywna – i ryzykowna – jest jego strategia. Maksymalizacja zysków lub doskonalenie rynku to nie tylko zyski zbioru, ale także unikanie strat. Innymi słowy, przedsiębiorca będzie miał oko na wszelkie oznaki na to, że bezpieczeństwo może mieć zaskakujący obrót w niepożądanym kierunku.
Gdy pojawią się te objawy, przedsiębiorca wie, że nadszedł czas, aby zrezygnować z danej inwestycji i szukać zysków gdzie indziej. Z drugiej strony, długoterminowy przedsiębiorca zostaje przy inwestycji, której zaufał. Ma też zaufanie do jej wartości, pomimo chwilowych spadków. Inwestor, stosujący strategię typu „kup i trzymaj” musi więc tolerować pewne straty. Taki przedsiębiorca uważa, że istnieje możliwość uniknięcia pewnych strat.

Zobacz stronę autora: pomoc w pisaniu prac magisterskich

Related Posts