Być może najbardziej znany cytat związany z technologią łańcucha bloków pochodzi od anonimowego użytkownika waluty wirtualnej, który opisał innowację jako „przeniesienie zaufania w świat bez zaufania”. Sieć łańcucha bloków pozwala na nieregulowane wymiany zasobów cyfrowych, eliminując potrzebę pośredników finansowych lub rządowych, w celu weryfikacji i zagwarantowania płatności. Innymi słowy, waluta wirtualnej przetrwa na podstawie sieci transzy łańcuchowej.
Termin „łańcucha bloków” został po raz pierwszy spopularyzowany przez rewolucyjną cyberwalutę Bitcoin finanse. Odnosi się do bezpiecznej księgi głównej transakcji, aby wszyscy użytkownicy Bitcoin dzielili się równocześnie w sieci Bitcoin. Za każdym razem, gdy transakcja jest księgowana, używając Bitcoin, łańcuch bloków przechwytuje go i automatycznie aktualizuje stan konta użytkownika dla całego systemu.
Nawet jeśli popularne jest to, aby omawiać łańcuch bloków w zakresie algorytmów i ksiąg rachunkowych, gdyż wydaje się je prowadzić, prawdziwy sekret finanse technologii łańcucha bloków polega na samodzielnym wykonaniu książki historycznej.

Related Posts